Style House Our Story Corporate Clothing E-booking
Blogi-Triiksärgi-istumine

Kuidas üks triiksärk istuma peaks?

See tundub esialgu olevat lihtne küsimus, aga kui ringi vaadata, siis väga suur osa meestest kannab triiksärke, mis on 1-2 numbrit liiga suured.

Miks see tähtis on? Lihtsalt vastates on halvasti istuv triiksärk ebamugav, näeb halb välja ja jätab ebaprofessionaalse mulje.

Krae

Õige suurusega krae istub ümber su kaela, kuid ei pigista. Sa peaksid saama raskusteta asetada 1 kuni 2 sõrme krae ja kaela vahele. Liiga kitsas krae pigistab kaela – sõrme krae ja kaela vahele asetamine on raske ilma, et sa kraed venitaksid. Liiga suur krae ei istu korralikult ümber su kaela – näpu saab asetada krae ja kaela vahele ilma, et näpp kraed üldse puutuks.

Õlad

Õige istuvusega triiksärgil lõpeb õla õmblus täpselt seal, kus lõpeb õlg. Liiga väiksel või liiga suurel särgil on särgi õla õmblus kas õlast kõrgemal või langeb üle õla.

Talje

Õige istuvusega triiksärk on mugavalt ümber – esiliist hoiab õrnalt vastu keha nii, et nööbid kinnituvad kisumata. Triiksärki pükisis kandes hoiab talje ilusti ilma, et külgedele tekiks kottis riie.

Varrukad

Õige varruka pikkus on 2-3 cm pöidla ja nimetissõrme vahel olevast nahast kõrgemal. Pintsakut kandes peaks triiksärgi varrukas paistma pintsaku varruka alt välja 1-2 cm. Liiga lühikesed varrukad paljastavad su randmeluu ega paista pintsaku alt välja. Liiga pikad varrukad ulatuvad kaugele üle randmeluu, jättes kottis mulje ning paistes pintsaku varruka alt liiga palju välja.

Triiksärgi pikkus

Triiksärgi pikkus oleneb sellest, kas sa tahad kanda särki pükstes või pükstest väljas. Pükstes kandev triiksärk peaks langema kindlasti allapoole vööd ja katma kuni poole tagumikust, et triiksärk liigutades pükstest välja ei tuleks. Liiga pikk triiksärk langeb üle kogu tagumiku ning särki püksi pannes jääb ebamugavalt palju särki püksi.